Beni Ara
× Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Hizmetlerimiz Referanslar İletişim
TürkçeEnglishPусский
0242 334 2838
+90 533 377 00 55

- Neden Bireysel Emeklilik yaptırmalıyım?

Cevap: Son 10 yılınızı düşünürseniz ne kadar hızlı geçmiş yıllar! Emekliliğimizde yarın kadar yakın. Emekliliğinizde geliriniz düşecektir; buna bağlı olarak da hayat standartlarınız ayni seviyede kalmayabilir. Sahip olmuş olduğunuz standartlarınızdan  fedakarlık yapmamak için bugünden akıllı bir  adım atmalısınız.  Bireysel emekliliğinizi Saraydere Sigorta ile başlatarak emekliliğinizde ki hayallerinizi gerçekleştirin.

- Neden Saraydere Sigorta?

Cevap: Saraydere Sigorta olarak siz değerli müşterilerimizin gelecek planlarınızı uzman bireysel emeklilik danışmanları ile yön vermekteyiz ve birikimlerinizin daha verimli değerlenmesini sağlamaktayız. Bu sisteme bizimle katılarak geleceğe güvenle bakın, vakti geldiğinde emeklilik hayallerinizi doyasıya yaşayın.

- Bireysel Emeklilik Sistemi nedir?

Cevap: Bireysel emeklilik sistemi; emeklilik döneminden önce sisteme girerek 10 yıl birikim yaparak 56 yaşında emekli maaşı almanızı sağlar. Bu sayede hayat standartlarınızı korumuş olursunuz. Sosyal Güvenlik Sistemi´nin tamamlayıcısı olan bu sistemde sağlanan birikimler ömür boyu emeklilik maaşı ve/veya toplu para şeklinde geri ödenir.

- Bireysel emeklilik sisteminden erken çıkmak zorunda kalırsanız ne olur?

Cevap: Bireysel emeklilik sisteminden erken çıkmak zorunda kalırsanız yeni kanun gereği elde ettiğiniz fon getirileriniz üzerinden %15 vergi kesintisi yapılmaktadır. Ana paranızdan da kesinti olmaz.

- Devlet Bireysel emeklilik sistemini destekliyor mu?

Cevap: Devlet Bireysel emeklilik sisteminde birikim yapan her katılımcı için %25 katkı sağlamaktadır. %25 lik katkı bürüt askeri ücretin %25 ile sınırlıdır.Bireysel emeklilik sisteminin tanıtım ve satışı, mesleki yeterlilikleri resmi kurumlar tarafindan ölçülmüş, sınavda başarılı olmuş bireysel emeklilik aracıları tarafından yapılır. Ayrıca, Bireysel emeklilik hesaplarınız Takasbank nezdinde tutulur. Bu hesaplardan günlük olarak fon paylarınızı izleyebilirsiniz.

- Kimler Bireysel emeklilik sistemine girebilir?

Cevap: 18 yaşını dolduran herkes Bireysel Emeklilik sistemine girebilir.

- Bireysel Emeklilik Sistemi de birikim yapan katılımcıların vefat etmelerin durumunda ne olur?

Cevap: İçerideki birikimler kanuni varislere yada katılımcının belirlediği kişiye kalır.

- Başkaları adına Bireysel Emeklilik pirimlerini ödeye bilirmiyim?

Cevap:Ödeme talimatı vererek sevdiklerinizin pirimlerini ödeye bilirsiniz.

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Doğa Sigorta
Ergo Sigorta
Generali Sigorta
Groupama Sigorta
Mapfre Sigorta
Neova Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Japan Sigorta
Türk Nippon Sigorta
HDI Sigorta